Przerwać ten dramat

Jak tak może być, że dramat z naszym udziałem cały czas trwa, a my, jakby w uśpieniu, spokojnie egzystujemy nie wydając z siebie żadnej reakcji. Rozum śpi, w
najlepsze. Gdzie są nasi liderzy: politycy rządowi(!), – politycy samorządowi (!!), – NAUKOWCY I PROFESOROWIE(!!!), – działacze organizacji pozarządowych(!), – działacze proekologiczni (!), -fundusz ochrony środowiska w Katowicach(!!). Gdzie w końcu jesteśmy MY, mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia. Czy jest w nas chęć życia???

 

A teraz pytanie: Skąd ta dramatyczna inwokacja? Otóż ukazał się niedawno INDEKS ROZWOJU SPOŁECZNEGO REGIONÓW Europy. W 28 krajach UE jest dokładnie 272 regionów. Otóż niezależna instytucja europejska opracowała w postaci rankingu, opartego na porównywalnych wskaźnikach, raport porównawczy życia w regionach. Zajmę się teraz jednym z rankingów i teraz proszę o uwagę!!!: WŚRÓD 272 REGIONÓW EUROPY, POD WZGLĘDEM JAKOŚCI POWIETRZA, NASZE WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE ZAJMUJE OSTATNIE 272 MIEJSCE. Ten ranking powinien nami wstrząsnąć !!!

 

Wydaje się. że najwyższy czas zamknąć rozdział węgla w naszym regionalnym życiu. Przestańmy udawać, że cokolwiek robimy dla poprawy jakości powietrza. Musimy zmusić wszystkich, którzy są powołani do troski o środowisko do rzeczywistych działań. Wszak to u nas ludzie żyją krócej, to u nas ludzie więcej chorują, to u nas śmiertelność noworodków jest największa, to u nas obserwowana jest niechęć inwestowania ze względu na stan środowiska, to u nas perspektywy rozwoju coraz bardziej się rozmywają w fatalnym środowisku. Zwracam się do Was Przyjaciele, nie bądźmy bierni. ZMIEŃMY TO W WYBORACH do SEJMIKU. Partie warszawskie nam nie pomogą. To jest zadanie dla ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ !!! (LISTA15)

Comments are closed.